Říjen 2016

Barvy podle "umělce"

21. října 2016 v 18:14 | Tereza |  Poezie


Pařížská modř v oceánu,
tyrkysové paví pero,
proč by se Vám, milé barvy,
rozlišovat chtělo?

Růžové tváře, veliké oči,
v nichž často mládenci se topí,
čárá urputně na plátno rudé skvrny bezesměrný...
Takhle vypadá obyčejný den,
jedný umělkyně nevěrný!

Rudá, krvavá, nachová,
symbol touhy,
v barvách se neschová,
vystupuje do popředí.
Kdy se hříšné myšlenky,
hravé fantazie zjeví?


Co je lepší, než ranní káva?

12. října 2016 v 17:29 | Tereza |  Recepty
Orange Tea


Už jste si tak moc zvykli na ranní kávu, že už na Vás ani nepůsobí? Dám Vám tip na výbornou náhradu, místo stereotypní kávy. Našla jsem kouzlo v černém čaji. Obsahuje kofein, který působí na mozkovou a srdeční činnost, povzbuzuje oběhový systém, zlepšuje náladu a schopnost učit se.


Co budete potřebovat:

• Černý čaj (pytlíkový, já osobně kupuji Earlgrey od značky Lipton)
• Zelený čaj (Není nutný, ale při smíchání to chutná mnohem lépe)
• Citron nebo limetka
Med (Může být i cukr, ale ve větším množství)

Postup:

Do větší nádoby, vložíme 2 černé čaje a 2 zelené čaje a zalijeme horkou vodou. Počkáme 5 minut, čaj vyndáme a necháme vystydnout. Poté zakapeme citronem či limetkou a zalijeme medem, já osobně používám pampeliškový. Nádobu dáme přes noc do lednice. A ráno, místo kávy si dejte ledový černý čaj. Zaručuji Vám plno energie a mnohem lepší ráno. :)

Tento článek můžete vidět i na webu moderni-devce, pro který píšu:)Setkání s Ludmilitou!

3. října 2016 v 17:37 | Tereza |  Ze života

Uvažovali jste někdy o setkání se svým oblíbeným blogerem? Stáli byste o to? Poznat onoho člověka ve skutečnosti? Já už jsem se do toho vrhla podruhé v životě a rozhodně to není naposledy. :) Je to příležitost poznat nové, úžasné lidi, nejen přes blog, ale i v normálním osobním životě. Dnes jsem se sešla na kafe s úžasnou blogerkou a neuvěřitelně milou, krásnou slečnou Ludmilitou. Bylo to při příležitosti, kdy jsem u ní na blogu vyhrála GIVEAWAY, krásný termohrníček, který můžete vidět níže na fotce, tak jsme se domluvily, že si při předání dáme i kafčo. Nečekala jsem, že budu ze setkání až tak moc nadšená! Bylo to úžasné a určitě to ještě zopakujeme. Domluvily jsme se na focení, zakončené opět kávou, takže se máte na co těšit!Doufám, že se uvidím ještě s někým z Vás! A že to bude tak fajn, jako to bylo dneska. Jsem úplně plná energie, mám dobrou náladu, i když je pondělí. :)

PS: Ještě spolu nemáme žádnou pěknou fotku, tak tady nahoře máte zase jednu, která by mohla jít do grafického odpadu. Radši Vám ale nebudu říkat, kolik mi to dalo práce :D

PSS: Doufám, že se Vám líbí nový design! Mám ho od úžasné Dincie. <3

T.