Únor 2017

Norsko 2016 -Oslo, Odda-Trolltunga, Bergen

22. února 2017 v 17:38 | Tereza |  Cestování

Dneska je to 7 měsíců a 4 dny, co jsem si balila ten obrovskej batoh do Norska a počítala, kolik máme jídla na každý den. Nemůžu uvěřit, že už je to taková doba a znova projíždím všechny naše fotky, i když je to snad po stý. Stýská se mi po úsměvech všech lidí, které potkáte, (protože Norové jsou snad nejmilejší a nejusměvavější lidé na světě!) po všech těch vodopádech a tunelech, kterými jsme cestou tam projeli. Upřímně nevím, čeho jsme viděli nejvíc, úsměvů, úchvatných vodopádů, trampolín na zahradách, tunelů, pouličních soch nebo jezírek? Těžko říct. Norsko je úchvatná země a doufám, že se tam brzy vrátím.

To hlavní, proč jsme do Norska jeli, byla známá Trolltunga, aneb trolí jazyk, doslova:) Nikdy v životě na ten výšlap nezapomenu, byl to pro mě nejnáročnější výlet v životě a to už toho mám za sebou hodně. Na zádech jsem měla tuším 19 kg, což odnesly moje kyčle. Příště hold už vím, kolik zvládnu a kolik ne. Ale určitě to stálo za to! Ranní probuzení s tak krásným výhledem, na to se nezapomíná:)

Oslo a Bergen jsme až tolik prozkoumat nestihli, ale určitě mají své kouzlo, snad ho příště objevím, až bude víc času. A pokud byse chtěli doporučit kemp v Oddě, (možná jediný) tak doporučuji TENTO. Nádherné jezero přímo u campu, u kterého se můžete každé ráno probudit :)

Snad se budou fotky líbit!O jednom malém focení v kavárně

9. února 2017 v 16:45 | Tereza |  Ze života
Naše první focení probíhalo minulý rok na Vyšehradě, byl nejchladnější den v roce a já skoro umrzla. Pro naše druhé focení jsme tedy neměnili tradici a vyrazili opět v tom nejchladnějším počasí, tentokrát jsme ale byli chytřejší a vyrazili jsme do kavárny :) Troufám si říct, že fotky jsou ještě lepší než minule, i když to bylo jen malé focení u povídání v kavárně s výborným šálkem kávy. Kavárna La Boheme Café, doporučuji! Krásné prostředí, kromě kávy je tam i mnoho druhů různých čajů a delikátních horkých čokolád a velkou zajímavostí je, že si tam můžete koupit mnoho předmětů, od kávovaru po skleničky, možná i knžky, které jsou rozmístěny po celé kavárně:) S Ladislavem jsme se poznali přes fotopátračku a mohu ho jedině doporučit, jak pro TFP focení, nebo třeba i pro jiné nabídky... Na konci článku přikládám jeho FB profil :)

Snad se fotky budou líbit!