Cestování

Norsko 2016 -Oslo, Odda-Trolltunga, Bergen

22. února 2017 v 17:38 | Tereza

Dneska je to 7 měsíců a 4 dny, co jsem si balila ten obrovskej batoh do Norska a počítala, kolik máme jídla na každý den. Nemůžu uvěřit, že už je to taková doba a znova projíždím všechny naše fotky, i když je to snad po stý. Stýská se mi po úsměvech všech lidí, které potkáte, (protože Norové jsou snad nejmilejší a nejusměvavější lidé na světě!) po všech těch vodopádech a tunelech, kterými jsme cestou tam projeli. Upřímně nevím, čeho jsme viděli nejvíc, úsměvů, úchvatných vodopádů, trampolín na zahradách, tunelů, pouličních soch nebo jezírek? Těžko říct. Norsko je úchvatná země a doufám, že se tam brzy vrátím.

To hlavní, proč jsme do Norska jeli, byla známá Trolltunga, aneb trolí jazyk, doslova:) Nikdy v životě na ten výšlap nezapomenu, byl to pro mě nejnáročnější výlet v životě a to už toho mám za sebou hodně. Na zádech jsem měla tuším 19 kg, což odnesly moje kyčle. Příště hold už vím, kolik zvládnu a kolik ne. Ale určitě to stálo za to! Ranní probuzení s tak krásným výhledem, na to se nezapomíná:)

Oslo a Bergen jsme až tolik prozkoumat nestihli, ale určitě mají své kouzlo, snad ho příště objevím, až bude víc času. A pokud byse chtěli doporučit kemp v Oddě, (možná jediný) tak doporučuji TENTO. Nádherné jezero přímo u campu, u kterého se můžete každé ráno probudit :)

Snad se budou fotky líbit!


Rakotzbrücke- Aneb pohádkový most

21. srpna 2016 v 19:22 | TerezaTohle léto se mi splnilo několik snů a jedním z nich byl most Rakotzbrücke v Německu. Možná jste tento most viděli na obrázcích na facebooku či instagramu, ostatně i já jsem ho takhle objevila (haha), ale opravdu to stojí za to! Odraz vody a mostu dává totiž dohromady naprosto přesný kruh, tím je tento most jedinečný. Když u něj stojíte tak cítíte takový blažený klid, i když je tam bohužel plno dalších lidí. Z Prahy jsme jeli k mostu cca 3,5 hodiny, což vůbec není špatné:) Most se nachází v parku Rhododendron(Ano, je to podle té kytky :D). Sice když k němu přijdete tak si řeknete, že na fotkách na fb či jinde je opravdu hodně filtrů a úprav, ale i tak je to paráda.
Tady Vám dávám pár fotek, snad se budou líbit! T.

imagebam.com


imagebam.com


imagebam.com

imagebam.com


imagebam.com


lááska je láskaa

Amsterdam: aneb za děvkami, trávou a tulipány

5. května 2016 v 14:20 | Tereza

K mým 18tým narozeninám jsem dostala 4denní zájezd do Holandska, včetně Amsterdamu a nádherného květinového parku-Keukenhofu. S přítelem jsme se neskutečně těšili, určitě se tam podíváme znovu a s klidem, bohužel nás tlačil čas a moc jsme toho nestihli. Každopádně to byl krásný zážitek, pokud jste v Amsterdamu nikdy nebyli a mysleli jste si jako já, že to s tou trávou a kolama všichni přehánějí, tak opravdu ne. Mají to tam udělané tak, že pod názvem "Coffee shop" se skrývá hromada trávy a uvolněné atmosféry, kde je kafe jen záminka k tomu si posedět s přáteli v dýmu marihuany. Různé pochutiny s trávou můžete koupit na každém rohu, okusila jsem lízátko, no.. nezkoušejte to. Je to fakt příšerně hnusný. Co se mi opravdu líbilo je to, že mají kolo jako hlavní dopravní prostředek, všude ale opravdu všude jsou venku zaparkovaná kola a vypadá to hrozně krásně. Red light district alias "Ulice červených luceren", to byl vážně zážitek, tlustý hnusný ženský se Vám nakrucujou přímo za výlohou, všude si můžete koupit umělej zadek či lízátka ve tvaru vagíny. Zkrátka holanďané se toho nebojej.

Krásy Českého ráje

2. dubna 2016 v 17:49 | Tereza


Protože už všichni doufáme, že teplo a krásné počasí od teď nebude jen výjmečné, rozhodli jsme se s přítelem vyrazit minulý víkend do Českého ráje. Naplánoval krásný okruh s velkým množstvím vyhlídek a na každé skále sem přemýšlela, kde jsou ty místa, kde se natáčelo Jak vytrhnout velrybě stoličku. Počasí nám vyšlo krásně, potkali jsme i plno dalších turistů, což jsme nečekali, ovšem nikdo z nich na zádech neměl obří batoh se spacákem a karimatkou. Jo, rozhodli jsme se už teď přespat ve stanu, následky nachlazení si nesu do teď (haha), prvotní plán byl ještě drsnější a to spát přímo někde v lese, nakonec jsme zjistili, že místní kemp má otevřeno, takže jsme se oddali pohodlnější variantě. Přespali jsme i s rozbitým spacákem a ráno se probudili do ještě krásnějšího a teplejšího dne. Druhou stranou jsme se vraceli zpátky, na louce si dali fazole z konzervy, na které mám od té doby pořád chuť a trochu smutně jeli opět do Prahy. Bylo neuvěřitelně fajn vypadnout na chvíli od všeho tady, uvolnit se a užívat si čerstvého vzduchu. Příště plánujeme Ještěd a aquapark v Liberci:)


Jak procestovat svět skoro bez peněz?

29. února 2016 v 23:03 | Tereza
Jedno z nejlepších videí, co jsem kdy viděla, úžasný člověk a po zhlédnutí videa budete mít chuť zabalit si batoh a vyrazit pryč, hned. Skvělé tipy pro lidi, pro které je cestování jakýmsi životním snem a pro ty, kteří si lámou hlavu s penězi. :) Takže komu nedělá problém angličtina, přeji pěknou podívanou!

Albánie s Kudrnou 2015

27. února 2016 v 13:14 | Tereza

Albánie s Kudrnou 2015

Jeden z nejkrásnějších, ale také nejnáročnějších zážitků v mém životě, kde jsem se zamilovala nejen do nádherné přírody. :) Původně bylo v plánu Španělsko, ale z toho nakonec sešlo a tak jsem se vydala do divokých hor v Albánii se svým strejdou a jeho (už brzy) ženou. Jeli jsme s cestovkou s názvem CK Kudrna, kterou mohu jedině doporučit, určitě to nebylo naposledy. Zde si můžete přečíst den po dni mých útrap, přírodních krás a spousty jiných zážitků.
Příjemné čtení!

0. Den- 17.8 2015


Zhruba v osm hodin večer jsem se rozhodla jít balit. Je fakt, že kvůli místu v batohu přemýšlíte i nad tím, jestli dát do kapsičky jednu ušní tyčinku navíc a jestli tam narvat ještě jedny kalhotky. Vlastně nevíte, do čeho jdete, absolutně netušíte, co vás daleko od domova čeká a jestli to vůbec přežijete. Nicméně jsem zabalila, jeden velký batoh, jeden VELKÝ příruční batoh a krabici s jídlem. Pak když se postavíte, krosna se 14 kg na zádech, vepředu příruční batoh a v rukách vaše strava na dalších 14 dní, tak si prostě pomyslíte, že tam umřete. S nervama a nastartovanou cestovní horečkou zalehnout a spát.
 
 

Reklama
Reklama