Ze života

Beseda s Michalem Horáčkem- VSKK

3. března 2017 v 18:44 | Tereza


V úterý jsem se podruhé byla podívat na DOD na Vysoké škole kreativní komunikace (VSKK), kam nejspíš od září nastoupím. Součástí programu byla i beseda s Michalem Horáčkem, který na škole působí i jako vedoucí tvůrčí dílny poezie. Byla jsem neuvěřitelně zvědavá, přece jenom jsem se možná ocitla s naším budoucím prezidentem v jedné místnosti. Byla jsem zvědavá, jak na mě bude působit a co je pravdy na tom, že je špatný řečník. Už na začátku mě zarazila věta ,,No, ale musíte mi vlastně říct, o čem tu mám mluvit." Otázku pokládal studentce VSKK, která mu po celou dobu asistovala. To mě dost zarazilo a začala jsem mít už ze začátku pocit, že to asi nebude úplně dechberoucí přednáška. O škole jako takové se téměř nehovořilo, což hodně lidí odradilo a pár z nich v polovině odešlo. Pan Horáček hovořil samozřejmě nejvíce o politice o své kandidatuře (což zajímalo většinu z nás) a také o jeho pohledu na dnešní svět. Dobrý řečník to není. Má co zlepšovat. Neustále pochodoval sem a tam, což mě teda skoro až rozčilovalo, nekoukal nám do očí a ve většině času to vypadalo, že si mluví spíš sám pro sebe. Působil na mě jako snílek s celkem radikálními názory, co se týče například Zemana nebo paktování s Čínou, ale taky na mě působil jako člověk, který je dost zahleděný sám do sebe. Například větou ,,Buďte rádi, že jsem tady."

O jednom malém focení v kavárně

9. února 2017 v 16:45 | Tereza
Naše první focení probíhalo minulý rok na Vyšehradě, byl nejchladnější den v roce a já skoro umrzla. Pro naše druhé focení jsme tedy neměnili tradici a vyrazili opět v tom nejchladnějším počasí, tentokrát jsme ale byli chytřejší a vyrazili jsme do kavárny :) Troufám si říct, že fotky jsou ještě lepší než minule, i když to bylo jen malé focení u povídání v kavárně s výborným šálkem kávy. Kavárna La Boheme Café, doporučuji! Krásné prostředí, kromě kávy je tam i mnoho druhů různých čajů a delikátních horkých čokolád a velkou zajímavostí je, že si tam můžete koupit mnoho předmětů, od kávovaru po skleničky, možná i knžky, které jsou rozmístěny po celé kavárně:) S Ladislavem jsme se poznali přes fotopátračku a mohu ho jedině doporučit, jak pro TFP focení, nebo třeba i pro jiné nabídky... Na konci článku přikládám jeho FB profil :)

Snad se fotky budou líbit!


Úplný pocit štěstí

16. ledna 2017 v 14:13 | Tereza
Fotka uživatele Lukáš Gregor.

Znáte ten pocit, kdy jste zkrátka úplní, bez stresu, bez únavy a chcete prostě jen tak být? Znáte ten pocit úplného štěstí? Já ano. A mrzí mě, že ho nezažívám častěji.

Bylo to tehdy v Albánii, kdy jsem si toho tolik uvědomila. Tolik nových myšlenek, zážitků a čistého štěstí. Jela jsem do Albánie s tím, že si chci a musím naprosto vyčistit hlavu, že chci zase najít sama sebe. Nejenom, že se to povedlo, ale našla jsem tam člověka, který hledal totéž.

Tak nádherná rána, kdy bylo vstávání potěšením. Tolik ran a puchýřů. Tolik bolesti. I fyzické. Tak nádherná příroda, že si to ani neumíte představit. A tolik odhodlání, které bylo potřeba, abyste to všechno zvládli. A i přesto jsem se každé ráno budila šťastná jako nikdy. S úsměvem na rtech a natěšená na další den. Každým dnem jsem poznávala to úplné životní štěstí víc a víc. Bylo mi neuvěřitelně krásně. Cítila jsem se tak volná a statečná. Neměli bychom se takhle cítit den co den? Proč nám v to tolik věcí brání? Jediný, kdo s tím může něco udělat, jsme my sami. To my ovlivňujeme naše životní štěstí a spokojenost. A tak málo lidí si to uvědomuje. Snažím se vybavovat ty šťastné okamžiky v Albánii co nejčastěji. Chci, abych se takhle cítila i v tomhle uspěchaném životě. A zkusím pro to udělat všechno. A vy byste měli též. :)Vánoce 2016

8. ledna 2017 v 18:18 | Tereza
Letošní Vánoce byly tak kouzelné, že si to snad ani neumíte představit. Hrozně jsem se těšila, jako každý rok, až uvidím ty rozzářené obličeje lidí, co mám ráda, až budou s očekáváním rozbalovat dárky a až budeme všichni pohromadě. Až všude budou kouzelná světýlka, byt bude provoněný cukrovím a spoustou jiných dobrot.

A až začnu vnímat tu neuvěřitelnou pohodu.

Jsme velká rodina, takže Štědrý den byl dlouhý a s mnoha stromečky! Když jsme zpívali všichni společně vánoční koledy, (i když hrozně falešně a vtipně, ale to vůbec nevadí), skoro jsem se rozbrečela, protože mi zase znova došlo, jak úžasnou rodinu mám.

Absolutně jsem nečekala, že dostanu tolik dárků a ještě všechny tak krásné. Snad jsem to všem těmi svými vrátila :) Tentokrát jsem se snažila i o hezčí zabalení, které mělo velký úspěch (dědeček si snad nechal i všechen balící papír krom cedulek) A zkusila jsem i nějaké DIY, v podobě zavařovací sklenice, do které můžete dát prakticky cokoliv, já do ní dala lak na nehty a dvě skvělé masky na obličej, všechno v barvách oceánu a hezky sklenici vyzdobila:) No, letošní Vánoce byly ve znamení

jednorožců, Intimissimi, cedulek a lososů

A jaké Vánoce jste měli Vy?


Vítám v rodině nového člena!

1. ledna 2017 v 19:33 | Tereza
Tímto bych chtěla přivítat Terinku u nás v rodině a ukázat ji i Vám!:) Je to neuvěřitelnej mazel, pořád mě pusinkuje a má zkrátka úžasnej život, pořád něco papá, spí nebo si hraje.

A JE TAK ÚŽASNÁ A KRÁSNÁ, ŽE JI ZKRÁTKA MUSÍTE VIDĚT.

Článek jsem zařadila do tématu týdne, protože jsem se půl roku rozhodovala, zda si kočku pořídit, nebo ne. A kdybych se nerozhoupala, neměla bych doma tohle zlatíčko který mi neustále přede na hrudi. Miluju ji nadevše a zkrátka se ze mě stala absolutní kočkomilka. Jsou to tak úžasná stvoření, nebudu se s váma přít, že jsou kočky lepší než pejskové, nebudu! Prostě jsou!


6 důvodů, proč jsou Vánoce krásné

19. prosince 2016 v 15:38 | Tereza
Zastáváte názor, že Vánoce jsou jen plné stresu, nakupování dárků a rutina pečení cukroví? Chtěla bych Vám ukázat, že všechno je takové, jaké si to uděláte a že Vánoce mohou být opravdu krásné. :)

1) AtmosféraVnímejte tu kouzelnou atmosféru všude okolo Vás! Všude jsou světýlka, voní to různýma dobrotama a venku je ten krásný, vánoční rozruch. Běžte se jen tak projít do města, koukněte se na vánoční trhy, dejte si medovinu a vychutnávejte. Nebo si zalezte pod teplou deku, poseďte u krbu a vemte do ruky třeba dobrou knížku!

Setkání s Ludmilitou!

3. října 2016 v 17:37 | Tereza

Uvažovali jste někdy o setkání se svým oblíbeným blogerem? Stáli byste o to? Poznat onoho člověka ve skutečnosti? Já už jsem se do toho vrhla podruhé v životě a rozhodně to není naposledy. :) Je to příležitost poznat nové, úžasné lidi, nejen přes blog, ale i v normálním osobním životě. Dnes jsem se sešla na kafe s úžasnou blogerkou a neuvěřitelně milou, krásnou slečnou Ludmilitou. Bylo to při příležitosti, kdy jsem u ní na blogu vyhrála GIVEAWAY, krásný termohrníček, který můžete vidět níže na fotce, tak jsme se domluvily, že si při předání dáme i kafčo. Nečekala jsem, že budu ze setkání až tak moc nadšená! Bylo to úžasné a určitě to ještě zopakujeme. Domluvily jsme se na focení, zakončené opět kávou, takže se máte na co těšit!Doufám, že se uvidím ještě s někým z Vás! A že to bude tak fajn, jako to bylo dneska. Jsem úplně plná energie, mám dobrou náladu, i když je pondělí. :)

PS: Ještě spolu nemáme žádnou pěknou fotku, tak tady nahoře máte zase jednu, která by mohla jít do grafického odpadu. Radši Vám ale nebudu říkat, kolik mi to dalo práce :D

PSS: Doufám, že se Vám líbí nový design! Mám ho od úžasné Dincie. <3

T.

Přípravy na Norsko

17. července 2016 v 15:38 | Tereza
Zítřkem mi začíná týdenní dovolená v Norsku, kam jedu společně s přítelem, pomalu roční těšení a nové zážitky. Teď sedím naposledy v práci a přemýšlím o detailech a o tom, jak DMko dělá skvělé cestovní vymoženosti jako mini sprchovej gel, mini šampon, nejlíp vlastně 2v1, mini pastu na zuby, mini deodorant a tak dále. A ještě k tomu to je děsně roztomilý. Minulý rok to byla Albánie♥, tenhle rok je hlavním cílem Norsko a hlavně známá Trolltunga. Odjíždíme zítra večer se Student Agency, podíváme se do Osla, do Bergenu, do Oddy-kde si hlavně vyšlápneme ten giga kopec na Trolltungu. Už se nemůžu dočkat, zase na týden úplně vypnu a pročistím si hlavu. Dokonce budeme i 2x v hotelu, plus v kempech bude většinou sprcha, takže ani tak smrdět nebudeme. Jedeme každý jen s velkým báglem, všechno si vezeme opět s sebou. I jídlo, což je asi největší problém. Netuším jak to dneska a zítra všechno pobalíme do jednoho batůžku. Zkrátka teď byste můj pokoj vidět asi neměli. O Norsku bude určitě speciální článek, i s fotkami! Můžete taky čekat nový design, doufám že mi ho někdo udělá přesně tak, jak si představuji:) Užívejte prázdniny! Venku a bez pokemonů!

T.
 
 

Reklama
Reklama